APT50GR120JD30
Product Categories
Contact Now
Kailiyuan Electronic Technology (shenzhen) Co., Ltd.
Province/State:hongkong
Country/Region:china
Contact Person:MrSam Yan
Contact Now
APT50GR120JD30
Ask Latest Price
Video Channel
Category :Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) :84 A
Product Status :Active
Mounting Type :Chassis Mount
Package :Tube
Series :-
Package / Case :SOT-227-4
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic :3.2V @ 15V, 50A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :1200 V
Supplier Device Package :SOT-227
Mfr :Microchip Technology
Operating Temperature :-55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) :1.1 mA
IGBT Type :NPT
Power - Max :417 W
Input :Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce :5.55 nF @ 25 V
Configuration :Single
NTC Thermistor :No
Base Product Number :APT50GR120
Description :IGBT MOD 1200V 84A 417W SOT227
more
Add to Cart
Find Similar Videos
View Product Description
IGBT Module NPT Single 1200 V 84 A 417 W Chassis Mount SOT-227